Loading...

ZVOLTE NADČASOVÝ DESIGN A CHYTRÁ ŘEŠENÍ INTERIÉRU

16.06.2021

Léto je nejen dobou dovolených a odpočinku, ale často i dlouho plánovaných rekonstrukcí. A dveře jsou jedním z nejvýraznějších prvků v interiéru. S Petrem Paksim z JAP FUTURE jsme si povídali o nových trendech a možnostech, které zvýší pohodlí i hodnotu vašeho interiéru ať už doma, nebo v kanceláři. Precizní provedení a čistý design totiž nikdy nevyjdou z módy.

Pokud se rozhoduji jaké dveře do interiéru pořídit a nechci volit klasické obložkové, jaké mám možnosti ?
Klasické  obložkové zárubně jsou pro interiérové dveře tradičním parťákem, nicméně soudobé trendy volají po minimalističtějším řešení. Moderní dveřní zárubně tak dočista mizí před očima a dveřím dávají netušené designové i technické možnosti.

V případě, že si vyberu tuto harmonickou variantu, jaké benefity pro interiér nabízí a jaký typ konkrétně mi můžete doporučit ?
Jedinečný vzhled dveří dokáže splynout se stěnou v jednu rovinu, kterou nebude nic narušovat. Tento efekt vyvolává například dveřní křídlo usazené ve skryté zárubni Aktive, která se obejde zcela bez viditelných obložek. Skrytá zárubeň Aktive vytváří hranu průchozího otvoru a lze ji překrýt povrchovou úpravou příčky, například malbou nebo tapetou. Při pohledu na zavřené dveře tak bude výsledkem absolutně čistý průchod s elegantními liniemi, kdy uvidíte pouze dveřní křídlo. Výhodou navíc je, že skrytou zárubeň můžete použít jak do zděné, tak i do sádrokartonové příčky. Skrytou zárubeň Aktive oceníte i tehdy, pokud chcete mít v jedné místnosti vedle sebe dvoje dveře, které se otevírají každé na jinou stranu. Díky skryté zárubni Aktive budou z pohledové strany stále elegantně tvořit jednu rovinu.

Trendem jsou dnes i celoskleněné dveře. Lze toto řešení použít i v případě, že si vyberu právě variantu celoskleněných dveří?
V případě tohoto typu dveří si můžete skutečně naplno užít lehkost a půvab řešení. Zatímco dosud byly nedílnou součástí celoskleněných dveří klasické obložkové zárubně nebo masivní panty, nyní si jejich vzdušnou eleganci můžete užívat naplno bez jakýchkoliv rušivých elementů. Postará se o to skrytá zárubeň Aktive Glass, speciálně konstruovaná právě pro celoskleněné dveře. Skryté zárubně dosud neumožňovaly srovnat celoskleněné dveře se stěnou do jedné roviny. Aktive Glass tak v tomto ohledu přináší malou revoluci. Je určená pro jednokřídlé celoskleněné dveře, které se otevírají z pohledové strany směrem k sobě a přesně lícují s povrchem zdi. Zárubeň se vyrábí v základním stříbrném eloxovaném provedení, ale případně ji lze i nalakovat zvolenou barvou.

V případě, že zůstanu u klasiky, tak je častým dilematem zda dveře otevírat dovnitř nebo ven z místnosti. Vy ovšem umíte vyřešit i tento problém . . .
Pokud váháte při výběru nových dveří, zda bude vhodnější otevírat je k sobě či od sebe snadné řešení nabízí  skrytá zárubeň Dual díky níž je můžete otevírat klidně na obě strany! Skrytou zárubeň Dual jsme vyvinuli s cílem překonat omezení otevírání dveří podle předem zvolené orientace. Díky speciálním skrytým pantům se může dveřní křídlo otevírat do obou směrů zároveň. Zárubeň je navíc opatřená protiplechem, takže dveře lze nejen pevně uzavřít, ale i zamknout.

Z jakých dalších variant můžeme ještě vybírat?
Designový mezistupeň mezi zcela skrytými zárubněmi a klasickými viditelnými obložkami představuje zárubeň Latente. Ta má sice plně přiznanou dřevěnou obložku, ale od ostatních řešení se odlišuje jejím elegantním zapuštěním do stejné úrovně se zdí. Zárubeň Latente přesně lícuje v jedné rovině s povrchem stěny, nic tak nevyčnívá do prostoru a neruší celistvost příčky.

Častým řešením dnes bývá i srovnat dveřní křídlo s obkladem stěny. . .
Dveřní křídlo v dokonalé rovině s moderním obkladem stěny? To není dnes žádný problém. Součástí sofistikovaného obkladového systému Efekta s nosným hliníkovým rastrem sloužícím pro uchycení obkladových desek je také skrytá zárubeň Efekta. Ta je konstrukčně připravena tak, aby se na ni mohl připojit obklad stěny, s nímž bude dveřní křídlo v jedné rovině. V případě kombinace systému Efekta s dveřmi Master s moderní hliníkovou konstrukcí lze navíc povrch dveří a obkladu sladit, a to v nejrůznějších materiálech – od dřevěné dýhy, přes lakované sklo, až po zrcadlo i lamináty dokonale imitující dřevo, kov nebo kámen. Skrytá zárubeň Efekta navíc umožňuje i řešení bez nadpraží, kdy dveřní křídlo sahá od podlahy až ke stropu.

Moderní podoba dveřních zárubní tak nechává dveře vyniknout naplno a interiéru poskytuje netušené designové možnosti.

Více na www.japcz.cz.

 

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Trade
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Výsledky 2020