Loading...

Vytrvalost a spolupráce jako cesta k úspěchu

10.11.2022

Majitelka firmy TRUSTAV Jana Nováková za své podnikání získala řadu ocenění. Jedním z nich je ocenění Výjimečná podnikatelka, což naprosto vystihuje její přístup. Aby lépe porozuměla památkářům, vystudovala jejich obor a dnes špaletová okna a repliky historických dveří na míru, které vytvářeli její truhláři, najdete na řadě míst památkové zóny Prahy i Karlových Varů.Sny o budoucím povolání se u Jany Novákové rozplynuly ve chvíli, kdy kvůli politické minulosti svého tatínka nemohla začít studovat na filozofické fakultě. Ruské tanky v roce 1968 a celková změna klimatu ve společnosti zamíchaly mnoha osudy lidí žijících v tehdejším Československu. Stejně jako její rodiče tíhla Jana k učitelství a chtěla se věnovat především jazykům. Jediný obor, kam se však mohla přihlásit, byla Výrobně ekonomická fakulta VŠE v Praze, obor organizace a řízení průmyslu.

Místo studia jazyků ji tedy čekaly matematika, statistika, fyzika a chemie. 

Její kariéra pak odstartovala nástupem do tehdy ještě socialistického průmyslového podniku, kde pracovala v materiálně technickém zásobování, zajišťovala dovozy materiálu a chtěla se věnovat obchodu, mít zajímavou a pestrou práci, stýkat se s lidmi. To se jí dařilo stejně tenkrát jako dnes. Pak přišla sametová revoluce a další možnosti rozvíjet se a plnit si sny. Krátce před tím, než Jana Nováková začala s podnikáním, byla náměstkyní třítisícového podniku. Pro někoho by to byla práce snů, ale na činorodou a kreativní Janu tahle pozice působila jako zlatá klec. Krásná kancelář, osobní asistentka ani dostatek volného času nebyly tou správnou motivací.

Nový začátek 

Její touha zkusit něco nového, rozvíjet své schopnosti a budovat vlastní projekt vyústila v založení vlastní společnosti. V té době se již podnikání věnoval její manžel a jeho stavební firma už měla své klienty. Jana si proto vybrala příbuzný obor a začala s kuchyněmi, sanitou a plovoucími podlahami, které se v té době staly trendem. K oboru ji tedy přivedly životní náhody. A další náhoda ji přivedla k založení firmy na výrobu dřevěných oken. Na začátku pracovala sedm dní v týdnu, nepočítala hodiny ani ujeté kilometry. Dělala úplně všechno, co bylo potřeba, včetně zaměřování oken, nebo dokonce i úklidu. Podnikání naučilo Janu zodpovědnosti nejen za sebe, ale i za druhé a také nést důsledky svých rozhodnutí. Přineslo jí velkou svobodu, uznání, mnoho ocenění i peníze, zároveň ji ale o svobodu a peníze v jistém slova smyslu i připravilo. Díky houževnatosti a optimismu se Janě podařilo všechny turbulence vybalancovat a těžkosti zvládnout s nadhledem.

Špaletová okna jako láska na první pohled 

Nová etapa pro firmu začala ve chvíli, kdy se Jana v Praze doslova zamilovala do špaletových oken a rozhodla se, že je její společnost bude vyrábět. První velkou zakázkou bylo 166 špaletových oken do Muzea hudby v Praze. Díky tomu, že u památkových zakázek je potřeba řešení na míru a individuální přístup, není možné, aby to zvládl najatý obchodní


Celý příběh si můžete přečíst ve druhém dílu knižní trilogie
 SVOU VLASTNÍ CESTOU.

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL ESSENCE - HARMONY HEALTH & SOUL
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - JVS Service
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Partner slavnostního vyhlášení

Logo - Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Logo - Business klub Ukrajina
Logo - ORLEN Unipetrol
Logo - STAVEBNÍ FIRMA PLUS
Logo - Hydraulics
Logo - J 4
Logo - Carollinum
Logo - Inca Collagen

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - Foodway Catering
Logo - IDC - FOOD
Logo - Japonská rýže
Logo - MY JAPAN
Logo - Smart Walls

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - Franchising.cz
Logo - Franchising.cz
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - Trade
Výsledky 2020