Loading...

UŽIJTE SI SVŮJ KÁVOVÝ OBŘAD

26.08.2022

Láska ke kávě Helenu Kohoutovou dovedla až k vytvoření vlastní unikátní kolekce káv ETERNAL FLOWER COFFEE COLLECTION. Kolekce květinových káv pro výjimečné okamžiky už nyní můžete ochutnat ve vybraných kavárnách, nebo objednávat na Eternal by Helena.

Jak vznikl nápad vytvořit kolekci květinových káv?
Myslím, že kořeny má tato myšlenka v tom, že miluji kávu. Možná až moc. Je to moment jen pro mě. Můj ranní rituál. Chtěla jsem umocnit ještě více sílu té chvíle a začala přemýšlet o vůních a chutích, které jsou v harmonii. Tak se začala rodit celá kolekce květinových káv Eternal Flower Coffee Collection by Eternal by Helena. Pro vznik první kolekce jsem oslovila pražírnu rodinného charakteru paní Jany Kolrusové.

   

První z kolekce vznikl JASMINE & ORANGE AIR. . . .
Když jsme tuto kávu tvořili, šlo nám o to, aby nádherně voněla a chutnala. Je velmi jemná a při vychutnávání této kávy zažijete skutečné pohlazení. Je zpracována ve vysoké kvalitě z hlediska surovin i pražení. Zachovává si díky způsobu pražení pozitivní až terapeutické účinky. Kolekci květinových káv jsem začala připravovat letos na jaře a byla to intenzivní práce. Mám ráda, když naše kávy chutnají a k tomu působí i esteticky a lákavě. Květiny a káva je nádherné spojení krásy, vůně a chuti.

Jaká káva byla použita jako základ a která z ingrediencí je nejvzácnější?
Využili jsme služeb rodinné pražírny paní Jany Kolrusové, kterou káva provází již několik let. Praží velmi kvalitní kávu, kterou si sama vybírá. Káva není jen nápojem, ale z každého kávového zrna je cítit energie, pocity a myšlenky.  Pro každou variantu naší kávy je zvolena jiná káva. Dá se to přirovnat k malování obrazu či navrhování šatů. Vše musí do sebe zapadnout a vytvořit krásný smysluplný chuťový zážitek. Kávy jsou vše 100% arabiky a jedna z variant potěší i milovníky BIO kvality.

Bylo pro Vás důležité, jakým způsobem se káva praží?
Způsob pražení je pro kávu zásadní. Proto jsme si vybrali inovativní technologii FLUID BLEND – teplý vzduch. Tento způsob pražení dodává kávě výjimečnou chuť i vůni, je šetrný k životnímu prostředí i surovině a uchovává v zrnech ty nejlepší účinky kávy jako takové. Pražení probíhá bez kontaktu s kovovým bubnem a díky intenzivnímu proudění vzduchu jsou kávová zrna pražena rovnoměrně ze všech stran.
Takto upravená káva spolu s dalšími ingrediencemi může mít až terapeutické a další pozitivní účinky pro tělo a mysl.

Vyžaduje květinová káva nějaký speciální typ přípravy? Jak si ji nejlépe vychutnáme? 
Každá příprava kávy je pro kávomilce určitým způsobem i rituálem. Samotná příprava nám klidní mysl, soustřeďuje myšlenky a připravuje chuťové buňky na nezapomenutelný okamžik s kávou. Květinové kávy jsou připraveny pro překapávací kávovary, moka konvičky, džezvy, french press i pro milovníky turecké kávy. Zároveň je možné ji připravovat i v pákových kávovarech, a tak je vhodná i pro kavárny. Kde očekáváme jejich oblibu jak v létě, tak i v zimním období. 
Osobně jsem zkoušela všechny tyto postupy a překvapilo mě, že díky nim může člověk docílit vždy jiné chuti. Doslova si je vytáhnout, jednou tu a podruhé onu. Také mě baví pít kávu studenou, jako long drink v průběhu celého dopoledne

Komu je káva určená? 
Je určená každému, kdo má rád kávu a rád zkouší nově věci. Zároveň je to i krásný dárek třeba jako poděkování klientům, blízkým lidem, na Vánoce či jiné příležitosti. Celkový výtěžek z prodeje tohoto produktu je věnován na rozvoj myšlenky Budujeme hrdé Česko, která je symbolem aktivit Podnikatelské platformy Helas. Kávu ocení každý, kdo ji má rád a rád testuje nové originální věci. V tomto případě jde však i o myšlenku solidarity k českým výrobcům a značkám, hodnotám a perfektnímu zpracování.

Povězte nám něco více o konceptu Eternal by Helena? 
Koncept Eternal by Helena má širší rozměr. Přináší pohled na věci do hloubky, má harmonizovat, přinášet radost, zdraví, podněty a také inspiraci, že tvořit lze v každém věku. Proto zde vznikly za poslední dva roky projekty, které mají širší dimenzi. Ať již kolekce Hrdého Lva, která je symbolem síly, důstojnosti, oslavy a vítězství, či Tao Fluentia se svým zamyšlením a podnětem k hledání Hojnosti, ale také abstraktní obrazyumělecké zpracování starého nábytku a podnět k udržitelnosti, a následně i něco, co se dotýká našeho každodenního života, a to pro mnohé rozhodně je káva. Káva taková, která je jiná, je zdravá a má vlastnosti, které ocení mnohý zákazník. 
Vše, co zde vzniká, má širší rozměr. Vše, co zde vzniká, také pomáhá rozvíjet aktivity Podnikatelské platformy Helas – Budujeme hrdé Česko a každý drobný nákup je ceněný a dává smysl.

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Trade
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Výsledky 2020