Loading...

Proč je i pro malé a střední podniky tak důležitá kybernetická bezpečnost – a jak ji posílit

01.07.2022

V době, kdy riziko kybernetických útoků roste den ode dne, stojí mnoho firem před otázkou „Jak zabezpečit svá data a ochránit své uživatele?“. A to se zdaleka netýká jen velkých, ale i středních i malých podniků či podnikatelů. Zkušenosti nám potvrzují, že prevence je i v této oblasti podstatně levnější než následné řešení problému, když už nastane.

Bezpečnost patří k největším starostem a nejnáročnějším úkolům, které musí podniky aktuálně řešit. Kybernetické útoky jsou automatizované, necílené a jejich množství výrazně narostlo. Tím se v ohrožení ocitá i mnohem větší počet malých a středních podniků. V minulém roce jsme zaznamenali až 300% růst útoků z kategorie ransomware (útoky vyžadující výkupné) – a více než polovina z nich byla provedena na malé firmy!1.

Společnost Microsoft proto záměrně investuje do rozvoje bezpečnostních řešení, aby pomáhala své klienty chránit před novými hrozbami na denní bázi.

Nejčastější hrozbou je dnes právě ransomware. Útok, při kterém je firma vydírána hrozbou totální ztráty, nebo naopak zveřejnění interních dat. Abyste mohli být v klidu, potřebujete najít dostatečně silnou a spolehlivou ochranu proti těmto a podobným kybernetickým hrozbám (ztráty know-how, kontaktů, důvěry klientů, přerušení provozu atd.) za rozumnou cenu.

Společnost Microsoft poskytuje propracovanou bezpečnostní službu, která je nově uzpůsobena právě pro firmy ze segmentu malých a středních podniků. Microsoft Defender for Business je nástroj, který pomáhá chránit koncová zařízení uživatelů. Nezapomínejte, že i mobilní telefony jsou dnes vstupním bodem do firemní IT infrastruktury, a často tím nejhůře zabezpečeným. Microsoft Defender for Business vám pomůže chránit se před hrozbami kybernetických útoků včetně malware a ransomware ve všech zařízeních s operačním systémem Windows, macOS, iOS i Android.

Díky automatizaci a využití schopnosti umělé inteligence dokáže tato ochrana útoky zjišťovat a reagovat na ně, umí jim také předcházet a navrhovat preventivní opatření. Nastavení i používání tohoto nástroje je jednoduché a intuitivní. I tak samozřejmě doporučujeme využít služeb profesionálních konzultantů, kteří vám s nasazením Microsoft Defender for Business pomohou. Jejich doporučení vychází ze zkušeností z mnoha podobných prostředí.

Klíčové funkce a vlastnosti Microsoft Defender for Business:

  • Zjednodušená konfigurace na straně klienta – jednoduchá konfigurace chráněného zařízení, nastavení politik zabezpečení;
  • Přehled hrozeb a rizik – identifikace hrozeb a rizik v reálném čase;
  • Ochrana nové generace – kontrola a posílení bezpečnosti vašeho síťového prostředí;
  • EDR – Endpoint Detection and Response, odhaluje a eliminuje útoky i na základě podezřelého chování.

 

Microsoft Defender for Business je navržen tak, aby každému podniku poskytoval co nejlepší zabezpečení v optimálním poměru cena/výkon. Jeho smyslem je zajistit správu zabezpečení koncových bodů (přístupových zařízení a uživatelů) s nízkými provozními náklady a bez toho, aby se podnikatelé museli učit složité koncepty kybernetické bezpečnosti.

Microsoft Defender for Business chrání vaše koncové body bez ohledu na to, zda používáte nástroje pro mailovou komunikaci a kancelářskou produktivitu lokálně, v prostředí Microsoft 365 případně jiná řešení.

Má jednoduchý a flexibilní licenční model: Pořídíte jej přímo od společnosti Microsoft nebo prostřednictvím svých IT partnerů v modelu CSP (Microsoft Partner Cloud Solution Provider).

K dispozici jsou dvě varianty:

  • Microsoft Defender for Business jako samostatná služba, kterou platíte za uživatele měsíčně,
  • Nebo jakou součást balíčku Microsoft 365 Business Premium, který poskytuje komplexní řešení pro produktivitu a bezpečnost. V něm mají uživatelé pohromadě Microsoft Teams a Office 365 i s potřebnými nástroji pro zajištění základní bezpečnosti IT prostředí malých a středních podniků. 

 1 Homeland Security Secretary Alejandro Mayorkas, 06 May 2021 ABC report

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Trade
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Výsledky 2020