Loading...

Léčebné lázně Jáchymov nabízí léčbu i relax

24.07.2018

Léčebné lázně Jáchymov každoročně přivítají láízeňské hosty z nejrůznějších koutů světa. Největší část však stále tvoří Češi, jimž pobyt hradí některá ze zdravotních pojišťoven, prozrazuje Eduard Bláha, předseda představenstva Léčebných lázní Jáchymov.

Jaká je historie Léčebných lázní Jáchymov?
Léčebné lázně Jáchymov a. s. jsou akreditované zařízení v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny, které v tomto oboru působí od roku 1992. Ve své činnosti navazují na více než stoletou historii jáchymovských lázní a svým způsobem i na tisíciletou tradici lázeňství vůbec.

S čím vším se k Vám klienti přijíždí léčit? O jaké pobyty je mezi nimi největší zájem?
V jáchymovských lázních se úspěšně léčí nemoci pohybového ústrojí, nemoci nervové, nemoci oběhového ústrojí, diabetes mellitus a nemoci kožní. Významnou skupinou klientů lázní jsou pacienti s Bechtěrevovou chorobou – systémovým zánětlivým onemocněním postihujícím klouby i mimokloubní struktury.  Největší zájem je o tradiční léčení, kdy pacientům kombinace koupelí v radonové vodě, rehabilitace a fyzikální terapie přináší významnou úlevu od bolesti i sníženou spotřebu léků na 8 až 10 měsíců.

Odkud Vaši klienti přichází? Jsou to z velké části ti, jimž pobyt hradí zdravotní pojišťovny nebo si spíše pobyt platí sami? Jaký lze v této oblasti pozorovat trend?
Lázeňští hosté k nám přijíždění z různých konců světa. Největší část tvoří tzv. tuzemci, z nichž většina přijíždí na náklady některé ze zdravotních pojišťoven. Druhou nejpočetnější skupinou jsou hosté z Německa, nezanedbatelný podíl dále mají hosté z Ruska a ostatních zemí bývalého Sovětského svazu. Nejmenší, ale stále významnou skupinou jsou hosté z arabských zemí. Trend je v současnosti vyrovnaný, po mírném poklesu se opět vracejí hosté z Ruska.

Plánujete pro Vaše klienty nějaké novinky?
Základní pilířem jáchymovského lázeňství vždy zůstane unikátní léčba radonovou vodou. Snažíme se ale jít s dobou a vedle léčebných programů pro pacienty s vážnými zdravotními problémy nabízíme programy také pro ty, na které doléhá stres a hektický způsob života. Vedle oblíbených „vitalových“ programů (KLASIK, PLUS nebo AKTIV), které si oblíbili zájemci o intenzivní relaxaci, prevenci nebo posílení imunity, jsme připravili zcela nový tzv. ozdravný program, kterým cílíme na hosty, kteří mají či mohou mít v dohledné době problém s pohybovým aparátem, především zády. Což je dnes prakticky skoro každý. V programu využíváme kvalit našich fyzioterapeutů, radonové vody a komfortních hotelových služeb. Smyslem je poskytnout hostovi nejen informaci o jeho aktuálním zdravotním stavu, ale také mu předat instrukce a užitečné rady, jak se ke svému tělu a pohybovému aparátu chovat s cílem omezit spotřebu léků a zlepšit kvalitu vlastního života. Příznivci krásné krušnohorské přírody se mohou těšit i na další produkty zaměřené na civilizační neduhy, jako je vysoký krevní tlak, potřeba pročištění organismu a v neposlední řadě problémy s redukcí váhy.

Co pro Vás úspěch v soutěži Ocenění Českých Lídrů znamená?
Tohoto ocenění si vážíme zejména pro jeho zdůvodnění, kdy porota ocenila naše ekonomické výsledky, transparentní českou vlastnickou strukturu a hlavně fakt, že léčíme nejen své pacienty, ale svou přítomností a angažovaností také pomáháme uzdravit i celé město. Na takové hodnocení jsme skutečně hrdí.

 

Další články

Partneři

Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - BEWIT
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - DataClue s.r.o.
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL ESSENCE - HARMONY HEALTH & SOUL
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - Česká Informační Agentura - ČIANEWS
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - Franchising.cz
Logo - Franchising.cz
Logo - Inpublic Group
Logo - Reg TV
Logo - S-presspublishing
Logo - Trade
Výsledky 2020