Loading...

Každá krize přináší příležitost vymyslet něco nového

05.11.2020

#restartpodnikani Awec Group: Každá krize přináší příležitost vymyslet něco nového

Kateřina Beránková je podnikavá žena. S každou překážkou, se kterou se v profesním životě setkala, se vyrovnala tím, že ji pojala jako příležitost. To se týká i její firmy Awec Group, která se zaměřuje na zpracování přesných strojírenských dílů, plechů a nově také výrobu dezinfekčních stojanů. Kateřina je skvělým příkladem toho, že krize ještě nemusí znamenat paralýzu výroby nebo vývoje nových produktů. Díky tomu je společnost Awec Group připravena čelit i druhé vlně koronavirové pandemie.

Společnost AWEC vznikla v roce 2009, jaké byly její začátky?

Během hospodářské krize v roce 2008 jsem řídila divizi logistiky a nákupu v jedné strojírenské firmě zaměřené na automobilový průmysl. Vzhledem k situaci na trhu se firma rozhodla ukončit činnost. A tak jsem využila svých zkušeností a kontaktů a založila firmu AWEC. Následně jsem se vydala do Vietnamu uzavřít první obchodní dohodu.

Bylo náročné prosadit se na českém trhu?

Na český trh jsme se tehdy nezaměřovali. Měla jsem tu výhodu, že jsem mohla navázat na obchodní partnerství i kontakty z mého předchozího působiště. Vyráběli jsme od začátku čistě pro export, zejména pro velké světové automobilky a pro zákazníky, se kterými jsem komunikovala v předchozí firmě.

Čemu všemu se ve svém portfoliu věnujete?

Původně jsme se zaměřovali pouze na přesné strojírenské díly, na řezání a obrábění velkých sérií. Během let se náš záběr rozšířil a v současné době máme jak divize zaměřené na střední a menší série, tak také prototypovou výrobu. Dva roky zpět se nám podařilo úspěšně rozjet divizi na zpracování plechů. A nyní v době koronavirové pandemie jsme založili divizi Awec Health Care a přišli na trh s vlastní modelovou řadou dezinfekčních stojanů pod vlastní značkou AC Stand.

 

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Trade
Výsledky 2020