Loading...

Jaké dotační programy na vás letos čekají?

24.03.2022

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas,

rádi bychom vám, prostřednictvím našeho dlouhodobého člena a specialisty na dotace - společnosti 201 consulting, představili, jaké dotační programy z EU budou v letošním roce k dispozici podnikatelům.

S novým programovým obdobím přichází operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). Mezi jeho klíčové oblasti podpory patří inovační aktivity, výzkum a vývoj, energetické úspory, obnovitelné zdroje energie, podpora oběhového hospodářství a podpora konkurenceschopnosti malých a středních podniků.

V květnu bude vyhlášen program APLIKACE, který se zaměřuje na výzkum a vývoj nových materiálů, technologií či služeb. Mezi podporované výdaje lze zahrnout osobní náklady vývojových pracovníků, náklady na nástroje a vybavení či dodatečné režijní a provozní náklady.

Rovněž bude žadatelům k dispozici také oblíbený program ÚSPORY ENERGIE. Do způsobilých výdajů je možné zahrnout investice spojené se snížením energetické náročnosti budovy včetně výměny technologie. Zásadní podmínkou zde ale je, že se musí jednat o výměnu starých strojů za nové – energeticky úspornější.

Program INOVACE je vhodný pro firmy, které právě ukončily vývoj inovovaného výrobku a plánují pořídit nové vybavení nutné pro jeho uvedení na trh. Podporované výdaje jsou například výrobní technologie, SW, HW, stavební úpravy (max. 20 % z rozpočtu) či licence a patenty. Otevřen bude v průběhu června.

Vzhledem k tomu, že Evropská unie považuje dekarbonizaci energetiky a přechod k obnovitelným zdrojům energie za jednu z hlavních priorit, ve druhé polovině roku bude zahájen také příjem žádostí do programu OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE na pořízení větrných elektráren. Není však vyloučeno, že by do programu mohly být zařazeny i projekty týkající se solárních elektráren, malých vodních elektráren, využití bioplynu a biomasy, akumulace energie a tepelných čerpadel.

Společnost 201 consulting vám ráda poskytne v případě zájmu bližší informace o těchto programech.  

Neváhejte se obrátit přímo na projektovou manažerku Ing. Janu Nejedlou na tel. čísle +420 602 783 210 nebo e-mailu jana.nejedla@201.cz.

Vaše

Helena Kohoutová

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - BEWIT
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - Enbra
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL ESSENCE - HARMONY HEALTH & SOUL
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - JVS Service
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Partner slavnostního vyhlášení

Logo - Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Logo - Business klub Ukrajina
Logo - ORLEN Unipetrol
Logo - STAVEBNÍ FIRMA PLUS
Logo - Hydraulics
Logo - J 4
Logo - Carollinum
Logo - Inca Collagen

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - Foodway Catering
Logo - IDC - FOOD
Logo - Japonská rýže
Logo - MY JAPAN
Logo - Smart Walls

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - Franchising.cz
Logo - Franchising.cz
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - Trade
Výsledky 2020