Loading...

Fit za 20 minut? Ano, je to možné!

27.10.2021

Kdo z nás má čas věnovat se své kondici opravdu pravidelně a naplno? Ve svém nabitém diáři si mezi poradami, obchodními schůzkami, projekty a osobním životem najdeme možná tak 20 minut. Ale přesně tolik stačí k tomu, abychom dostali tělo do skvělé formy, a to díky speciální technologii EMS. Dokonce už po prvním cvičení se budete cítit lépe. Chcete důkaz místo slibu? Navštivte studio Dvacetiminutovka.

Jeho zakladatelka Cecilie Nagy sama využívá metodu EMS (Elektro Myo Stimulace) už tři roky a vděčí ji za skvělou fyzičku, krásnou postavu a zpevnění svalových partií. Co odlišuje cvičení ve Dvacetiminutovce od podobných tréninků, je osobní přístup. Cecilie vede své trenéry k tomu, aby přistupovali ke svým klientům individuálně, citlivě, zjistili jejich cíle a přání v rámci tělesné i psychické kondice. Kromě cvičebního EMS programu ve studiích Dvacetiminutovka se Cecilie věnuje dlouhá léta architektuře a designu. Pro své klienty vytváří interiéry pomocí psychologické analýzy. Více o jejím příběhu a podnikání se můžete dočíst v předešlém rozhovoru. Pokud hledáte efektivní a rychlý způsob, jak zlepšit kvalitu života skrze své tělo, právě jste ho našli.

Jak jste se dostala ke cvičení EMS? 
Začalo to jako hobby. Hodně jsem sportovala, což se na mém těle podepsalo občasnými úrazy a musela jsem se sportem přestat. Měla jsem několik vyhřezlých plotýnek a s tím souvisejících komplikací. I když mi fyzioterapeut páteř napravil, chyběly mi zpevněné svaly, které by mi páteř držely. Několik let jsem pátrala a hledala vhodnou cestu, jak tělo, a hlavně páteř posílit efektivním způsobem. Objevila jsem EMS trénink. Začala jsem touto metodou cvičit pravidelně jednou týdně a od té doby jsem nikdy nepřestala. Pro posílení svalů okolo páteře mi stačily dva až tři tréninky a svaly se zpevnily natolik, že jsem mohla zase normálně a bez bolesti fungovat. Začala jsem koketovat s myšlenkou otevřít si vlastní studia a pomáhat tak široké veřejnosti. Věděla jsem a na sobě si vyzkoušela, jak je tato metoda účinná. Nyní jsou otevřeny dvě pobočky v Praze a Ústí nad Labem a plánujeme i otevření dalších osmi po České republice. Cvičení je jednoduché, rychlé a funkční. Co víc si přát.

Opravdu stačí 20 minut jednou týdně? 
Je to silové cvičení. Každou vteřinu vyšle počítač do svalů slabé elektrické impulzy, tělu jsou tyto impulsy známé. Impulz stáhne sval 85krát za vteřinu, což člověk sám nikdy nedokáže, i kdyby se sebevíce snažil. Při cvičení se zapojí až 95 % svalů, a to i těch vnitřních. Tím, že je trénink tak intenzivní, cvičí se opravdu jen jednou týdně 20 minut a vícekrát se ani nedoporučuje.

Proč tedy mnoho lidí raději chodí do posilovny? 
V celé České republice chodívalo (před kovidem) do posilovny přibližně 3-4 % lidí. Jsou to lidé, kteří mají rádi sociální komunitu, atmosféru posiloven, čas, a hlavně mají úplně jiné cvičební cíle. K nám do studia klienti přichází a počítají přesně s vymezeným časem 30 minut. 5 minut se převlékají do speciálního oblečení, 20 minut cvičí za podpory trenéra a 5 minut se zase převlékají a odchází. Také se stává, že přichází klienti, kteří chodí do posilovny a jsou překvapeni, jak je EMS cvičení silové, funkční a s okamžitým efektem. Obrovské svaly jako z posilovny nikdy mít nebudete, ale svalový objem vám zcela jistě naroste a zpevní se na povrchu i uvnitř těla. Dostanete se do skvělé kondice, zpevníte střed těla, zapracujete na stabilitě, celkově se zpevníte a vytvarujete si postavu. U nás dostanete výborný základ pro veškeré sportovní i nesportovní aktivity každodenního života.

Ve svém podnikání používáte často psychologii. Děláte to i během Dvacetiminutovky? 
Každého klienta hodně osobně vnímám. Každý je jiný. Chci, aby se u nás cítili dobře. Pražské studio v YMCE je malé komorní a v Ústí nad Labem je velká provozovna. Mile nás překvapilo, jak dobře se i v malých prostorách u nás klienti cítí. Vše je o osobním přístupu a o to se tady snažíme. Vyžaduji, aby si každý klient vychutnal svých 20 minut, zklidnil se, přestal být hektický, a hlavně se soustředil na své tělo a svaly.

Jak vy či vaši trenéři přizpůsobujete cvičení jednotlivým klientům? 
Všichni trenéři jsou nejen vyškolení, ale i zcela jistě musí komunikovat a vnímat kdy můžou klientovi přidat na náročnosti a kdy už je to nepustí dál. Sám klient projevuje verbálně i neverbálně reakci na sílu impulsů. Znatelně je například znát, jak se při cvičení klient tváří, zda intenzivně dýchá, jakou obtížnost v pohybech zvládá. Trenéři musí klienta vnímat a komunikovat s ním. I sám klient si může diktovat, zda chce obtížnost snížit nebo zvýšit podle svých potřeb.

Jak EMS cvičení prospívá zdraví? 
Je to nejrychlejší způsob, jak dostat tělo do kondice, odstranit svalové nerovnováhy, posílit svaly okolo páteře a zhubnout. Mimo to EMS uvolňuje různé spazmy, blokace krku, zad nebo pomáhá při bolestech hlavy. Intenzivní stahování vnitřních svalů je skvělé například pro léčbu inkontinence či získání formy po porodu, hlavně v dolních partiích v oblasti bříška. U seniorů toto cvičení úžasně podporuje mobilitu. Dále odstraňuje celulitidu, jedné mé klientce po dvou cvičení celulitida zmizela. Máme skvělé výsledky u pacientů po operacích a zlomeninách, a to v rámci rekonvalescence. Pracujeme s klienty, kteří jsou částečně na vozíku, například po prodělané dětské mozkové obrně. Cvičební plán jim upravujeme na míru dle jejich možností.  Cvičení zlepšuje kvalitu života a ulehčuje každodenní úkony, od nošení nákupů, dětí, přes chození do schodů, až po sportování. Je vhodné například pro klienty s kratší končetinou po nehodě, zde se vyrovnávají svalové dysbalance. Také jsme zaznamenaly výborné výsledky v případech, kdy klientům mizí zadržovaná voda v nohou či se jim zprůchodní lymfatický systém. Máme také klienty, kterým byla odejmutá část svalu po operaci. V neposlední řadě se při EMS cvičení uvolňují endorfiny, někdy se zde klienti začnou smát a jsou radostní.

Jste napojeni na lékaře? 
Na lékaře napojeni nejsme, ale rádi bychom s nimi v budoucnu spolupracovali i v rámci pojišťoven. Již nyní máme vypracovaný systém, jak by spolupráce mohla fungovat. Budeme rádi, když se nám to podaří.

Může se člověku po několika cvičení změnit i psychika? Říká se, že správný fyzický postoj přispívá k pozitivnímu postoji mysli. 
Provádíme cviky na stabilitu, kdy se posiluje střed těla, takže jste pak schopni stabilního pohybu i postoje. Chodíte rovně, vypadáte sebevědoměji a logicky se tak i cítíte. Po třech lekcích na sobě cítíte fyzické změny, ale ještě ne psychické. Po pěti až šesti cvičeních to už pociťujete i na náladě. Chodí k nám klient, který se jednou po lekci najednou postavil a vykřikl: „Já jsem borec!“. Klienti mají najednou energii udělat víc se svým životem. Dobrý pocit jim dodává odvahu. Psychika a fyzično je jedna nádoba. Měli bychom se starat o oboje a být v rovnováze.

Musí se při cvičení dodržovat speciální jídelníček?
Intenzivním stažením svalů se nastartuje celý organismus. Čím víc zapojíme svaly v jakémkoliv sportu, tím víc se nám zrychlí metabolismus a začínáme spalovat. Takže přirozeně i po EMS mají klienti energetický hlad. Pokud chce klient dosáhnout nejlepšího výsledku, je úprava jídelníčku na místě. Zjistili jsme, že mnoho klientů, kteří chtějí zhubnout, neví, jak se mají stravovat. Proto jsme oslovili Janu Kolrusovou, profesionální výživovou poradkyni, aby se s našimi EMS studii propojila. Je to žena, která hezkou a přirozenou formou učí klienty, co si mají v obchodě nakoupit, jak si poskládat jídelníček způsobem, aby byli spokojení, netrápili se hlady a byli v psychické pohodě. Líbí se mi na ní, že nejde do extrémů, vnímá jednotlivě každého klienta.

Jak výživová poradna funguje? 
V našem rezervačním systému je i část určená pro výživovou poradkyni. Lze ji přes něj jednoduše kontaktovat. I pro tento případ máme ve studiích speciální váhu, která změří levou a pravou část těla zvlášť, zvlášť měří i nohy, ruce, trup, tuk okolo orgánů, podkožní tuk, svaly, vodu v těle i to, na kolik let se klientovo tělo cítí. Tato data jsou přenášena v případě potřeby automaticky paní Janičce do systému a může s klienty okamžitě začít pracovat. Chodí k nám úžasná klientka – dáma, které je 77 let a EMS jí velice pomáhá s mobilitou. Rádi pracujeme se seniory. Na základě toho, jak ke svému tělu přistupuje a trénuje, její monitoring ukazuje mnohem menší věk, na který se její tělo cítí. Naopak začínající a mnohdy mladí lidé mají hodnoty velmi špatné a tomu odpovídá i jejich tělesná aktivita. Myslíme i na přísun energie před a po samotném cvičení, kdy máme pro klienty k dispozici energetické tyčinky. Jednoduché informace, jak se před a po cvičení stravovat, jsou připraveny pro každého klienta ve formě letáku, který je pro ně připraven.

Pro koho je Dvacetiminutovka vhodná? 
Pracujeme s klienty od 18 do 100 let. Samozřejmě s ohledem na jejich zdravotní stav.

Je možnost zajistit cvičení jako zaměstnanecký benefit? 
Pro firmy máme i variantu produktu umožňující zařazení EMS tréninku mezi jejich zaměstnanecké benefity. A to jak ve verzi pro vybrané skupiny zaměstnanců, tak i pro všechny zaměstnance bez omezení. 
Umíme realizovat i model spolupráce, kdy umisťujeme tréninkové místo přímo do areálu firmy. EMS tréninky jsou vhodné pro zaměstnance jako prevence, zvláště, když mají sedavé či fyzicky náročné zaměstnání. Lidem se pracuje lépe, když se cítí skvěle.

Co vám při práci ve Dvacetiminutovce dělá největší radost? 
Chodí sem různí lidé s různými příběhy, a to je na tom to krásné. Jeden klient, si dal předsevzetí, že zhubne, zpevní svaly, ale doma manželce to záměrně neřekl. Čekal, zda to sama pozná J. Začal docházet na pravidelné lekce jednou týdně a upravil si stravu. Za šest týdnů zhubnul šest kilo a manželka si toho opravdu všimla. Občas jsme trochu taková psychologická poradna. Ráda lidem naslouchám, se mnou to není jen o cvičení, ale o celkovém stavu těla a mysli.

Více informací a rezervace tréninku na www.dvacetiminutovka.cz

Martin Adámek, +420 602 113 483
EMS jako firemní benefit
Umístění a zajištění EMS přímo ve firmách v rámci ČR
Investice formou franšízy či přímé investice

Cecilie Nagy, +420 739 661 260
Tréninkové konzultace, práce se seniory a handicapovanými klienty
Spolupráce s fyzioterapeuty, lékaři, pojišťovnami

Jana Kolrusová, +420 777 305 857
Výživová poradkyně, www.fitforlive.cz

Dvacetiminutovka s.r.o.

 

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Trade
Výsledky 2020