Loading...

CRIF: V červenci výrazně ubylo osobních bankrotů i bankrotů fyzických osob podnikatelů

14.08.2023

Bylo podáno také méně insolvenčních návrhů

Praha, 4. srpna 2023 – V červenci bylo v České republice vyhlášeno 50 bankrotů obchodních společností, 333 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 931 osobních bankrotů. Ve všech kategoriích šlo v kontextu letošního roku o podprůměrný počet. Zároveň bylo podáno 76 návrhů na bankrot obchodních společností, 352 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 013 návrhů na osobní bankrot. Ve všech případech jde o meziměsíční pokles. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou pravidelně provádí společnost CRIF – Czech Credit Bureau.

„Červenec bychom mohli nazvat obdobím bankrotových prázdnin. V kategorii fyzických osob podnikatelů jde o zatím nejnižší počet bankrotů v porovnání s ostatními měsíci tohoto roku. Výrazně nízký byl také počet návrhů na bankrot u obchodních společností. Nižší počty jsou dány převážně letním obdobím, kdy bývá omezená pracovní doba na úřadech a běžných pracovních dnů je i díky svátkům méně,“ uvedla Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Počet bankrotů obchodních společností se oproti červnu zvýšil o 3, i tak však šlo v kontextu roku o jeden ze slabších měsíců.  Počet návrhů na firemní bankrot se meziměsíčně snížil o 33. U fyzických osob podnikatelů se počet bankrotů meziměsíčně snížil o 162 a počet návrhů na bankrot o 133. Z dlouhodobé statistiky vyplývá, že v červenci bývá obvykle vyhlášeno méně bankrotů než v ostatních měsících roku.

Dle obratu je největší společností s vyhlášeným bankrotem v červenci Urban Survival. Této společnosti v roce 2020 a 2021 sice rostly tržby, ale zejména rok 2021 skočil hlubokou ztrátou, kvůli čemuž měla záporný vlastní kapitál. Největší objem závazků měla společnost ke společníkům. Mezi největší společnosti, u kterých byl v červenci podán insolvenční návrh, patří společnost MSA, výrobce průmyslových armatur nebo Premiot Group podnikající s nemovitostmi.

... celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE

Další články

Partneři

Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - BEWIT
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - Enbra
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL ESSENCE - HARMONY HEALTH & SOUL
Logo - Health+
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - JVS Service
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Partner slavnostního vyhlášení

Logo - Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Logo - Business klub Ukrajina
Logo - ORLEN Unipetrol
Logo - STAVEBNÍ FIRMA PLUS
Logo - Hydraulics
Logo - J 4
Logo - Carollinum
Logo - Inca Collagen

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - Foodway Catering
Logo - IDC - FOOD
Logo - Japonská rýže
Logo - MY JAPAN
Logo - Smart Walls

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - Franchising.cz
Logo - Franchising.cz
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - S-presspublishing
Logo - Trade
Výsledky 2020