Loading...

CRIF: Prověření obchodních partnerů ušetří čas i peníze

14.06.2018

Každý podnikatel při své práci spolupracuje s celou řadou obchodních partnerů, a to jak u nás, tak i v zahraničí. Mít o nich relevantní informace je pro úspěšný vztah důležité. Někdy je však pro majitele firem obtížné k nim získat přístup. A právě v této oblasti jim pomáhají služby společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Některé z nich v rozhovoru představil její ředitel marketingu Přemysl Cenkl.

 

Představte se nám prosím. Co je  CRIF – Czech Credit Bureau?

CRIF – Czech Credit Bureau je akciová společnost patří do mezinárodní skupiny firmy CRIF. Naše firma poskytuje svým klientům řadu služeb  z oblasti řízení obchodních rizik a také související informace v aplikaci Cribis, která je obsahuje informace o více než 10 milionech podnikatelských subjektů z České a Slovenské republiky čerpající z více než 80 informačních zdrojů. Jedním z modulů aplikace Cribis je rovněž služba SkyMinder obsahující kreditní a obchodní informace o zahraničních firmách z celého světa. Dalším informačním neveřejným zdrojem jsou registry informací. Společnost CRIF je organizátorem největších českých úvěrových registrů, Bankovního registru klientských informací a Nebankovního registru klientských informací a provozovatelem registru finančních poradců ELIXIR. Další aktivitou společnosti CRIF je pak  vývoj a dodávka softwaru, prediktivních analýz a konzultačních služeb pro banky a finanční instituce.

Proč je důležité vědět, jak mou společnosti vidí ostatní?

Pro úspěšné obchodování je klíčovým prvkem kvalita dodavatelsko – odběratelské sítě. Proto se vyplatí mít co nejlepší přehled o obchodních partnerech. Informace o nás je možné najít na přehledně strukturované webové stránce obsahující všechny důležité informace. Pokud si ale kteroukoliv firmu prověřuje váš obchodní partner v profesionálních databázích pro prověřování firem jako je například aplikace Cribis, tak je nutné minimálně zajistit, aby ve všech veřejných zdrojích byly o vaší firmě aktuálně správné informace.

Proč jsou z Vašeho pohledu informace o obchodních partnerech pro úspěch například na zahraničních trzích důležité?

Obecně platí, že prevence je v životě určitě efektivnější než likvidace následků jakéhokoli problému. A platí to i pro hledání obchodních partnerů v zahraničí. Výběr obchodního partnera může úspěch podnikatelského záměru významně ovlivnit, protože nevhodný zahraniční obchodní partner může přinést firmě nemalé problémy. V praxi je totiž určitě levnější si zahraničního obchodního partnera předem důkladně prověřit než s ním případně vést soudní spory, které jsou v mezinárodním měřítku složité a drahé.

Lze si zahraniční partnery i ze vzdálených lokalit „ohlídat“ z České republiky? Jaké speciální nástroje k tomu lze využít?

Každý, kdo obchoduje se zahraničními firmami, již dobře ví, že každý region ve světě má z pohledu přístupu k důležitým informacím o obchodních partnerech svá specifika, která je nutné znát a mnohdy není jednoduché k nim vůbec získat přístup. Podnikatelé navíc mnohdy zaměřují své obchodní aktivity na více regionů ve světě a orientace v mnoha rozdílných informačních zdrojích je stojí velmi mnoho času. Ten je možné ušetřit tím, že si pořídí přístup do profesionální aplikace jako je například služba SkyMinder. Ta obsahuje data o více než 200 milionech firmách z 230 zemí a území světa. Co je pro uživatele velmi důležité, je fakt, že tyto informace jsou v aplikaci přístupné v jednotném formátu a z již 160 zemí jsou k dispozici on-line. Z ostatních zemí je možné získat kreditní reporty na vyžádání do několika málo dnů.

Chystáte pro vaše klienty nějaké novinky?

Nedávno jsme na přání klientů začali v rámci služby SkyMinder nabízet sledování důležitých změn u zahraničních obchodních partnerů či potenciálních klientů prostřednictvím služby Monitoring, kdy si klient sám může zvolit frekvenci zasílání kompletních kreditních reportů o sledovaných subjektech. Postupně zavádíme na trh také službu SkyMinder On-Site Reports, která klientům pomůže v rámci spolupráce se zahraničními partnery v těžko dostupných či exotických oblastech a spočívá v zajištění fotografií přímo ze sídla prověřované firmy. Klienti tak mají díky rozsáhlé síti spolupracujících subjektů globální společnosti CRIF přímo v dané oblasti jistotu, že daná firma vůbec existuje. Služba SkyMinder On-Site Reports je dostupná u firem ze zemí Dálného Východu, Východní Asie a Afriky.

 

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL ESSENCE - HARMONY HEALTH & SOUL
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - JVS Service
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Partner slavnostního vyhlášení

Logo - Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Logo - Business klub Ukrajina
Logo - ORLEN Unipetrol
Logo - STAVEBNÍ FIRMA PLUS
Logo - Hydraulics
Logo - J 4
Logo - Carollinum
Logo - Inca Collagen

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - Foodway Catering
Logo - IDC - FOOD
Logo - Japonská rýže
Logo - MY JAPAN
Logo - Smart Walls

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - Franchising.cz
Logo - Franchising.cz
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - Trade
Výsledky 2020