Loading...

Chtěla jsem dostat na trh kvalitní rawfood jídlo

22.05.2019

Společnost Lifefood založila Tereza Havrlandová před téměř 13 lety. V rozhovoru prozradila, jak se jí podařilo proniknout a uspět na více jak 30 zahraničních trhů po celém světě.

Co Vás přivedlo k založení společnosti Lifefood?
Tím hlavním impulsem, který mě přiměl k založení Lifefood byl sen. Sen o tom, že na regálech obchodů bude k dostání pořádné jídlo v té opravdové rawfood kvalitě, ze skutečných ingrediencí a bez škodlivých látek. Za rozjetím mého byznysu tak nestály žádné složité tabulky tak, jak to dnes vidíme u celé řady společností.

O jaké Vaše výrobky je největší zájem?
Takovým naším největším hitem jsou určitě tyčinky Lifebar. Jsou ručně vyráběny z těch nejlepších tepelně nezpracovaných bio surovin při teplotě do 42 °C, díky čemuž si uchovávají maximum přirozených výživných látek. Živá kvalita plodin je zachována během celého výrobního procesu, od pěstování surovin až po výslednou tyčinku. Naši zákazníci si pak také velmi oblíbili sušené krekry a chipsy.

Vaše produkty jsou k dostání ve více než 30 zemích. Jak se Vám povedlo expandovat do celého světa? Co je pro úspěch v zahraničí podle Vás klíčové?
Základem byla účast na celé řadě velkých zahraničních veletrhů zaměřených na BIO. A co je pro úspěch za hranicemi v naší branži klíčové? Určitě je skvělá chuť, vysoká kvalita, pěkné moderní obaly. Samozřejmě, za tím vším je spousta práce, bez níž uspět nelze.

Vyrábíte stále v České republice?
Ano, stále vyrábíme v České republice. Ačkoli jsme začínali v centru Prahy, zájem o naše produkty a růst společnosti nás „donutil“ se přesunout. Veškerá produkce tak pochází z naší vlastní výrobny v Praze-Běchovicích.

Řada podnikatelů si v dnešní době stěžuje na nedostatek pracovníků. Pozorujete tento „trend“ i u vás? Jak s ním případně „bojujete“?
Nedostatek lidí je problém, který se týká i nás. Nicméně musím říci, že s ním nijak cíleně nebojujeme. Snažíme se dlouhodobě vytvářet takové prostředí, které je pro lidi zajímavé zejména tím, že jejich práce dává smysl a cítí se v ní dobře.

Jaké máte plány v horizontu následujících pěti let?
Tím hlavním úkolem, který před sebou momentálně vidím, je stabilizovat se na trhu, který je aktuálně hodně divoký.

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Trade
Výsledky 2020