Loading...

Český rozhlas slaví letos v květnu 100 let!

28.04.2023

Je druhým nejstarším rádiem na světě (po BBC) a nejstarším na kontinentální Evropě. Sto let je jen začátek.

Sto let pro vás sledujeme svět. Sto let vám děláme společnost. Ve dne i v noci, doma i v práci. Oslavte s námi 100. výročí od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání. Český rozhlas pro vás připravil mnoho speciálních akcí, ohlédnutí do minulosti i programových inovací, kterými vzdává hold rádiu jako mediatypu a rozhlasu jako národní kulturní instituci, která je nejdůvěryhodnějším médiem veřejné služby v České republice.

Český rozhlas pořádá v den 100. narozenin rozhlasu, tedy 18. května, koncert pro širokou veřejnost a posluchače koncert v Riegrových sadech v Praze. Můžete se těšit na několikahodinový hudební maratón, na kterém vystoupí např. Mirai, Chinaski, Lenka Filipová nebo Aneta Langerová. Vůbec prvním interpretem v éteru na počátku druhého století existence rozhlasu se stane Marek Ztracený.

„Vystoupí také kapela Bandjeez, která s Kateřinou Marií Tichou a Miraiem Navrátilem připomenou zpěváka Davida Stypku. Zahraje a zazpívá i Lenka Filipová. Symfonický orchestr Českého rozhlasu pak doprovodí Petra Maláska a sólisty. Mezi nimi bude například Dagmar Pecková, Aneta Langerová nebo Michal Kocáb,“ říká hudební dramaturg Radiožurnálu a také celého koncertu Petr Král.

Oslavy 100 let rozhlasu začnou v Riegrových sadech v Praze ve čtvrtek 18. května po 18. hodině. Program uslyší živě i posluchači Radiožurnálu, Dvojky a regionálních stanic Českého rozhlasu.

 

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Trade
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Výsledky 2020