Loading...

Automatizace obchodního procesu s prvky umělé inteligence Microsoft

17.06.2022

Společnost Microsoft uvádí na trh nový produkt Viva Sales. Ta nově zlepšuje a automatizuje obchodní procesy a pomáhá obchodníkům nacházet nové příležitosti.

Viva Sales spolupracuje s libovolným CRM software, automatizuje zadávání dat a přináší prodejcům v Microsoft 365 a Microsoft Teams inteligenci na bázi umělé inteligence.

Viva Sales obohacuje libovolný systém CRM o data z Microsoft 365 a Microsoft Teams a využívá umělou inteligenci k poskytování personalizovaných doporučení a poznatků pro prodejce. To pomáhá prodejcům plynuleji personalizovat jejich komunikaci se zákazníky a urychlit obchodní proces.

Zaměstnanci v dnešním hybridním světě požadují od svých zaměstnavatelů více – od nástrojů, které používají, až po pracovní dobu a místa, kde pracují. To platí zejména pro prodejce. Viva Sales umožňuje prodejcům získávat poznatky z celého systému Microsoft 365 a Teams, eliminovat manuální zadávání dat a dostávat doporučení a upomínky řízené umělou inteligencí – a to vše při zachování plynulosti práce. Viva Sales zefektivňuje práci prodejců tím, že v rámci nástrojů, které prodejci již používají, zobrazuje insighty se správným kontextem, šetří prodejcům čas a poskytuje organizaci ucelenější pohled na zákazníka.

"Budoucnost prodeje není v novém systému. Je to o přinášení informací, které prodejci potřebují ve správný čas, se správným kontextem, do nástrojů, které znají, takže jejich práce může být zefektivněna," řekl Judson Althoff, výkonný viceprezident a obchodní ředitel společnosti Microsoft. "Naším cílem bylo umožnit prodejcům, aby trávili více času se svými zákazníky – a to se nám podařilo díky novému pojetí prodeje s Viva Sales."

"Prodejci spoléhají na digitální nástroje pro spolupráci a produktivitu, aby se spojili se zákazníky a uzavřeli obchody, ale mnoho poznatků, které díky těmto nástrojům zjistí, se nedostane do CRM," řekl Paul Greenberg, zakladatel a výkonný ředitel společnosti The 56 Group. "Společnost Microsoft se této výzvy ujímá tím, že nabízí řešení, které doplňuje CRM. Viva Sales automatizuje náročnou práci, zachycuje důležité informace o zákazníkovi a pomáhá prodejcům dokončit práci."

Nové pojetí práce s prodejci

Viva Sales navazuje na řešení Microsoft Viva, které bylo uvedeno na trh v loňském roce. Viva poskytuje integrovanou platformu pro zkušenosti zaměstnanců, která spojuje komunikaci, znalosti, vzdělávání, cíle a poznatky a umožňuje každému člověku a týmu být co nejlepší odkudkoli. Viva Sales přináší první aplikaci Viva určenou speciálně pro prodejce:

Viva Sales poskytuje prodejcům nástroje, které jim umožní vykonávat jejich práci, a zároveň poskytuje informace, které potřebuje vedení prodeje. Při práci mohou prodejci označit zákazníky v aplikacích Outlook, Teams nebo Office, jako je Excel, a Viva Sales je automaticky zachytí jako záznam o zákazníkovi se všemi relevantními údaji. Možnost automaticky zachytit takovou úroveň údajů o zapojení zákazníka nebyla dříve k dispozici. Tato data lze snadno sdílet se členy týmu při spolupráci v aplikacích Office a Teams, aniž by je bylo nutné znovu psát nebo vyhledávat v CRM.

Viva Sales na základě dat a umělé inteligence doporučuje další kroky k postupu zákazníka prodejním trychtýřem, určuje priority práce a další kroky a umožňuje prodejcům přístup k úplné historii a materiálům o interakci se zákazníkem. Poznatky o zákaznících v reálném čase poskytují hlubší porozumění tomu, kde se každý zákazník nachází na své nákupní cestě.

Viva Sales také poskytuje doporučení řízená umělou inteligencí, která prodejcům umožňují zlepšit zapojení zákazníků – optimalizovat následné kroky pomocí dalších nejlepších kroků, akčních připomenutí a doporučení, která urychlují a uzavírají více prodejů.  Viva Sales využívá systém Context IQ, který byl oznámen loni na podzim a který zajišťuje propojení relevantního obsahu napříč aplikacemi a službami Microsoftu – například Dynamics 365 a Microsoft 365 -, takže prodejci šetří čas a zůstávají v proudu práce.

S Viva Sales vytváříme novou kategorii aplikací, které se zabývají zkušenostmi s prodejem. Společnost Microsoft má jedinečnou pozici k tomu, aby tento typ aplikací nabízela v rámci aplikací pro produktivitu a spolupráci, které zaměstnanci již používají.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte oficiální blog společnosti Microsoft (v angličtině): Introducing Viva Sales, a modern way of selling that brings together any CRM, Microsoft 365 and Teams - The Official Microsoft Blog

 

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Trade
Výsledky 2020