Loading...

8 důvodů proč právě Inca Collagen

15.03.2024


Pro koho je Inca Collagen vhodný?

Kolagen je látka tělu vlastní, proto jeho doplňováním svému tělu jen pomůžete. Inca Collagen užívají ženy, muži, sportovci, umělci, starší lidé… Je vhodný pro každého. Tedy kromě dětí, ty mají kolagenu ještě dostatek. Pokud však sportují, mohou brát menší dávky, vždy však po konzultaci s lékařem.

Tříměsíční kúra Inca Collagen
Jak dlouho by měl člověk užívat kolagen, než zaúčinkuje? Je to individuální, ale vezmeme-li v úvahu několik ověřených studií[1], ve kterých se zkoumal vliv kolagenu na pleť, většinou jejich účastníci užívali kolagen 4 až 12 týdnů[2]. U řady z nich vědci zaznamenávali viditelné změny na pleti (zvýšení elasticity, lepší hydratace a pevnost pokožky) již po 6-8 týdnech užívání[3].

A právě proto i značka Inca Collagen, vycházející z dosavadních poznatků, doporučuje právě tříměsíční kolagenovou kúru. Trpělivost se v případě kolagenové kúry vyplácí. Relaxační kolagenová kúra ve výhodném balení nabízí možnost pro zákazníka pořídit si zásobu na tři měsíce a dostane k tomu i super dárky. 

8 důvodů proč právě Inca Collagen

 • Enzymaticky hydrolyzovaný mořský kolagen
 • 100% čistý kolagen bez přísad, který opravdu funguje
 • Prémiový třísložkový kolagen z ověřených zdrojů (obsahuje kolagen typu I, II, III)
 • Bioaktivní (živý) kolagen, který se výborně vstřebává
 • Denní dávka obsahuje 3 000 mg účinného hydrolyzovaného kolagenu
 • Skvěle rozpustný ve vodě - nehrudkování jako jiné
 • Samostatně balená denní dávka pro zachování účinku
 • Nemaskovaný sladidly, barvivy ani ochucovadly
 • Kolagen ověřený zákazníky s výbornými recenzemi


4 podmínky, které by měl splňovat kolagen, aby byl funkční

 • Kolagen musí být štěpen na peptidy. Důvod, pro který nedokážeme strávit molekuly kolagenu je ten, že v našem žaludku nemáme enzym zvaný kolagenáza. Právě ten má na starosti štěpení molekuly. Toto je také důvod, proč kolagen přijímaný v živočišných produktech naše tělo nevyužije. Výživové doplňky musí tedy obsahovat štěpený kolagen. Zároveň však štěpení musí být dostatečně šetrné, aby si tyto kolagenové fragmenty zachovaly specifickou strukturu trojzávitnice – helisu. Díky ní pak lidské tělo dokáže fragmenty rozpoznat a použít pro stavbu nových vlastních molekul kolagenu.
 • Kolagen musí být v práškové formě. Ve druhém kroku je třeba zajistit, aby štěpené kolagenové peptidy nebyly v kontaktu s kyslíkem ani vodou. Díky své bioaktivitě jsou totiž velmi nestabilní, rychle se degradují – podobně jako potraviny ponechané napospas vzduchu. Je nutné je dostat do formy prášku – bez vody, kdy na ně nepůsobí kyslík. Sušením hydrolyzovaných peptidů a mikronizací lze dosáhnout formy jemného prášku. Díky tomu je výsledný kolagen v prášku trvanlivý, nepotřebuje konzervanty a z této formy se připravuje kolagenový nápoj rozmícháním ve vodě až přímo před užíváním.
 • 100% čistota. Jakékoliv přídavné látky by mohly spustit nežádoucí reakci, a to se týká i látek, které samy o sobě jsou pro tělo prospěšné. Příkladem je kyselina askorbová – vitamín C. Rovněž chondroitin nebo glukosamin, což jsou velmi účinné látky v kloubní výživě, jejich míchání s kolagenem však může narušit jeho účinek. Už vůbec v kolagenu nemají co dělat příchutě, aroma a barviva, která slouží pouze k překrytí jeho přirozené chuti a vůně nebo vzhledu. Pokud příměsi zůstanou uchyceny, mohou omezovat absorpci fragmentů kolagenu.
 • Rybí kolagen je zárukou účinnosti. Kolagen je bílkovina, kterou lze získat pouze ze zvířat. Kolagen z teplokrevných živočichů, jako je dobytek, je však nutno tepelně ošetřit. Dochází k denaturaci kolagenové molekuly, a takový kolagen již není bioaktivní. Naopak, kolagen z ryb se tepelně upravovat nemusí. Kromě toho má rybí kolagen i další výhodu: „Je to kolagen vývojově starý, to znamená, že není spojen s řadou dalších, podpůrných biomolekul. Rozštěpí se tedy na fragmenty a výsledný roztok není znečištěn fragmenty jiných molekul,“ vysvětluje doktorka biochemie, RNDr. Dagmar Petrová.


NAKUPTE VÝHODNĚJI SE SLEVOVÝM KÓDEM "HELAS" – SLEVA 140,-korun

[1] Jérome Asserin PhD, Elian Lati PhD, Toshiaki Shioya B.Eng., Janne Prawitt PhD: The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials. Online: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/jocd.12174

[2] Maryam Borumand, Sara Sibilla: Daily consumption of the collagen supplement Pure Gold Collagen® reduces visible signs of aging. Online: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4206255/

[3] E. Proksch, Michael Schunck: Oral Intake of Specific Bioactive Collagen Peptides Reduces Skin Wrinkles and Increases Dermal Matrix Synthesis. https://www.researchgate.net/publication/259628887_Oral_Intake_of_Specific_Bioactive_Collagen_Peptides_Reduces_Skin_Wrinkles_and_Increases_Dermal_Matrix_Synthesis

Další články

Partneři

Logo - A-giga
Logo - Alukov
Logo - BERGL DIAMONDS
Logo - Bioveta
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Farmak
Logo - handy corp.
Logo - IXPERTA
Logo - JŠK advokátní kancelář
Logo - Logio s.r.o.
Logo - Microsoft
Logo - nsg morison
Logo - REHABILITAČNÍ CENTRUM ČELADNÁ
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Swiss Life Select
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - Trade
Logo - Brands&Stories
Logo - BusinessInfo.cz
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Výsledky 2020